Łeba - letnia stolica Polski


Łeba jest jedną z najpopularniejszych miejscowości wczasowych w Polsce. Położona jest nad Morzem Bałtyckim, znajdują się tu piękne, szerokie, kilometrowe, piaszczyste plaże. Dzięki dużej ilości jodu zawartego w powietrzu Łeba zaliczana jest od 150 lat do miejscowości o charakterze kurortu.
W tym małym malowniczym miasteczku portowym każdy znajdzie coś dla siebie.

Zabytki i atrakcje:


Warto odwiedzić Słowiński Park Narodowy, który jest ojczyzną znanych w całej Europie do 40 metrów wysokich ruchomych wydm, zwanymi „Białymi Górami”. Wiele atrakcji zapewni także przejażdżka taksówką wodną do byłej niemieckiej wyrzutni rakietowej w Rąbce, gdzie między 1941 a 1945 rokiem skonstruowano i przetestowano rakiety „Rheinbote”.

 

 Wrato również zobaczyć bądź odwiedzić:

* Największy w Polsce Park Dinozaurów

* Muzeum Motyli

* Park dzikich zwierząt

* Ogród ornitologiczny – ponad 1000 gatunków ptaków egzotycznych

* Porty rybackie z XIX wieku

* Ruiny kościoła z XIV wieku

* Park linowy Tatzan Park

* Power Park

* Sea w Sarbsku

* Rezerwat przyrody „Mierzeja Sarbska”

* Latarnie morskie Stilo i Czołpino

* Średniowieczne zabytki w Lęborku

I wiele innych artakcji...

Wypoczynek i relaks
W licznych knajpach i restauracjach znajdą Państwo tradycyjne potrawy kuchni regionalnej, ale przede wszystkim świeżą morską i w znakomity sposób przygotowaną rybę. Wieczorem także każdy znajdzie coś dla siebie, czy to będzie dyskoteka, kawiarnia czy też portowa knajpka lub imprezy na świeżym powietrzu. W Łebie odbywają się regularnie różnorodne koncerty na świeżym powietrzu.